כחברת נדל”ן המציעה את שירותיה למשקיעים ישראלים, אנו מודעים לתהליכים ולעלויות הכרוכות אשר משקיעים ישראלים מתעניינים בהם. יש לבצע סדר נכון בדברים לפני קבלת החלטה כה חשובה על רכישת נדל”ן בפולין, למטרת תשואה נאה. כמקצוענים, חובה עלינו ליידע אתכם מהו התהליך המשפטי שתעברו עמנו סדרך לרכישת נדל”ן בפולין. ראשית אין כפל מס בין פולין לישראל וכן במקביל, יש לבצע את הבדיקות המקיפות לגבי הנכס המיועד לרכישה. משקיעים ישראלים, צריכים להבין כי מדובר על מערכת חוקים שונה וכן גם שיטת רישום המקרקעין. למרות שגם בפולין, תירם הערת אזהרה לטובת הקונה מרגע הרכישה, אך העסקה כמובן תסתיים ברגע שהנכס יירשם בלשכת רישום המקרקעין.

השלב הראשון – הקמת חברה בפולין

יש לקבוע פגישה אצל עו"ד ישראלי- פולני מטעמנו
עוה"ד יפעל יחד עם נוטריון פולני אשר יהפוך את ההליך המשפטי לרישום הנכס על שם המשקיע הישראלי באופן פשוט ומובן.
יש להביא דרכון עדכני בתוקף
ת.ז וספח כאשר הספח מיועד לעדכון הכתובת של המשקיע בישראל
שם לחברה החדשה
השלב הבא הינו תשלום אגרת נוטריון ועו"ד ע"ס של 1,500 יורו או 1.5% הגבוה מביניהם.
יש לשלם מס רכישה . בנוסף, יש לשלם אגרת רשם חברות.

השלב השני – פתיחת חשבון בנק בפולין

על מנת להשלים את התהליך, יש לפתוח חשבון בנק פולני לחברה חדשה. אנו מתאמים עבורכם פגישה מסודרת עם אחד מהבנקים המוכרים בפולין. תוכלו לקבוע תאריך טיסה לפולין ומי שאינו יכול או מעוניין, אין זו חובה.

חתימת הסכם לרכישת נכס בפולין מול עורך דין ישראלי

את הסכם הרכש של נכס בפולין, אנו מבצעים מול עורך דין ישראלי. מרגע שהחוזה חתום, המסמך נשלח לפולין. עוה"ד הישראלי, מקבל אישור מהרשות המקומית שהיא עצמה, אינה מעוניינת לרכוש את הנכס. עוה"ד, מקבל אישור מהעירייה ומבצע את רישום הנכס בטאבו על שם החברה. המשקיע, יעביר את התשלום להשלמת העסקה. יש לשים לב, לא להעביר תשלום על הנכס, עד שמתקבלת נקודה בטאבו.

מיסוי ותשלומים על נכס מניב בפולין

מס הרכישה על נכס בפולין, הינו 3.5% משוויו של הנכס בפועל. יש לשלם 100 יורו בחודש, עבור רו"ח מקומי, אשר יטפל בבניין בכל הנוגע לנכנסות החברה ודיווח לרשויות. רווח ההון בפולין, הוא בשיעור של 19%, כאשר מס זה חל על יחידים וחברות. ישנם מקרים, אשר בהם רווח ההון יהיה פטור ממס. לדוגמא, יחיד שהחזיק בנכס מקרקעין למשך 5 שנים ויותר, יהיה פטור ממס. כנ"ל לגבי דירת מגורים ליחיד. במקרה והמשקיע נחשב עדיין כתושב ישראלי לצרכי מס, יצטרך לדווח מדמי השכירות לישראל ולשלם הפרשי מס. יש לקחת בחשבון, כי המס בישראל על דמי השכירות, הינו 15% מדמי השכירות ברוטו בניכוי פחת בלבד וללא זיכוי של המס הפולני. ישנה אפשרות חליפית, לשלם מס בישראל בשיעורים הרגילים וזאת, לאחר ניכוי ההוצאות, כאשר שיעור המס הרגיל בישראל, עומד על 53% שהוא שיעור גבוה. במידה והמשקיע היחיד הצליח לבצע ניתוק תושבות לצרכי מס ואינו נחשב עוד כתושב לצרכי מס, המס בפולין יהיה מס סופי ויחיד ולא יהיה צורך לשלם מס בישראל.

נשמע לכם כמו שותפות מעניינת? צרו איתנו קשר, ונוכל להמשיך לדבר.

WhatsApp chat